Gözaltındaki kişiyi karakolda darbeden iki polise dava açıldı

Niğde’nin Ulukışla ilçesinde R.U. ve Komiser Yardımcısı M.K. gözaltına aldıkları şahsı karakolda darbetti. İki polise nitelikli yaralama ve hakaretten dava açıldı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz’ın köşesinde gündeme taşıdığı olay, 9 Temmuz 2023’te meydana geldi. Aktarılanlara göre A.İ. ve Ö.Ö. adlı şahıslar, 9 Temmuz 2023’te içki içip gece saatlerinde İsmet İnönü Caddesi’ni bariyerlerle trafiğe kapattı. İkili, iddiaya göre müdahale için gelen polislere direndi. İki şüpheli Ulukışla Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Karakol görüntülerine göre Başpolis R.U., A.İ.’yi bekleme odasındaki koltuklara itekliyor. Elleri arkadan kelepçeli haldeki A.İ., sehpa ile koltukların arasındaki boşluğa düşüyor ve R.U, A.İ’nin üzerine diziyle basıyor. Ardından R.U. ve Komiser Yardımcısı M.K., A.İ.’nin sırtına ve başına eliyle defalarca vuruyor.

Darbedilmesine öfkelenen A.İ. başıyla sehpayı dövüyor. İki kemiği kırılan A.İ., ifadesinde, yolu kapattıktan sonra caddeye gelen Komiser Yardımcısı M.K.’nin küfrettiğini ileri sürdü. Karşılık vermediği halde M.K. ve R.U.’nun kendisine vurduklarını belirtti.

Şüpheli polisler ise A.İ.’nin küfredip tekme attığını ileri sürdü. M.K., “A.İ. ayağımı ısırdı” diye ifade verdi. İki polis A.İ.’yi kontrol altına almak için orantılı güç kullandıklarını iddia etti.

İki polise nitelikli yaralama ve hakaretten, A.İ.’ye ise direnme, ulaşım araçlarını alıkoyma, kamu malına zarar vermeye teşebbüs ve hakaretten dava açıldı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x